Northeast Chapter Past Master Councilors

WILLIAM G. FISHER4/34 – 9/34

HARRY M. DENGLE 9/34 – 1/35

WILLIAM J. OSTERTAG 1/35 – 5/35                                 

WILLIAM W. BOHN SR. 5/35 – 10/35                                

ALFRED E. RATTIE 10/35 – 3/36                                      

FRANK A. KOCH 3/36 – 5/36                                             

THOMAS L. FAUNCE 5/36 – 10/36                                   

GROVER C. WANER 10/36 – 1/37                                      

LLOYD L. ENTENMANN 1/37 – 9/37                               

JACOB S. SIMON JR. 9/37 – 5/38                                      

LEROY MARGERUM 5/38 – 9/38                                     

LAURENT F. SHERWOOD 9/38 – 1/39                              

ROBERT MACINTYRE 1/39 – 5/39                                   

FRANKLIN REINHOLD 5/39 – 9/39                                  

LEROY GOERLICH 9/39 – 1/40                                         

JOSEPH U. GRAUER 1/40 – 5/40                                        

EARLE L. KEETER 5/40 – 9/40                                         

WILMER T. BURNS 9/40 – 1/41                                        

RAYMOND HINTERLEITER 1/41 – 9/41                         

JOSEPH C. MILLER 9/41 – 3/42                                       

WILLIAM K. MACINTYRE 3/42 – 9/42                            

HARRY E. SCHAEFFER JR. 9/42 – 3/43                           

DONALD LYONS 3/43 – 9/43                                            

RICHARD ASHMEAD 9/43 – 3/44                                     

ROBERT HARRISON 3/44 – 3/45 & 9/45 – 3/46               

JAMES ANDERSON 3/45 – 9/45                                        

ROBERT S. NOGY 3/46 – 9/46                                           

LEONARD K LAEPPLE 9/46 – 3/47                                   

DAVID B. CRUKMAN 3/47 – 9/47                                     

FRED D. MILLER JR. 9/47 – 3/48                                      

WIILIAM NICHELSON 3/48 – 9/48                                   

WILLIAM FERGUSON 9/48 – 3/49                                   

HARRY C. KIRCHOFF 3/49 – 9/49                                    

GEORGE B. BENGSTON JR. 9/49 – 3/50                         

GEORGE C. DANLEY 3/50 – 9/50                                     

ROBERT J. SYKES 9/50 – 3/51                                         

REESE R. SMITH JR. 3/51 – 9/51                                      

ANGUS MACPHERSON JR. 9/51 – 3/52                          

GEORGE CALDWELL 3/52 – 9/52                                    

ROBERT K. SLUSSER 9/52 – 3/53                                   

GEORGE GERSTBAUER 3/53 – 9/53                              

DAVID WHITMAN 9/53 – 3/54                                        

THOMAS A. SMITH III 3/54 – 9/54                                   

CARL F. UNGARO 9/54 – 3/55                                         

ALFRED S. INGLIN JR. 3/55 – 9/55                                 

DONALD U. KARCHER JR. 9/55 – 3/56                          

ANTHONY L. VISCO 3/56 – 9/56                                     

SHERMAN SMITH 3/57 – 9/57                                        

WILLIAM W. BOHN JR. 9/57 – 3/58                               

WILLIAM L. MOGG 9/58 – 3/59

DONALD W. BURG 3/59 – 9/59

DONALD STAMBAUGH 9/59 – 3/60

JAMES HARVEY 3/60 – 9/60

WAYNE SCHNITZER 9/60 – 3/61

KENNETH H. STEVENS 3/61 – 9/61

WALTER BAKER 9/61 – 3/62

ALLEN D. MACARTHUR 3/62 – 9/62

EDWARD J. SPARLOW JR. 9/62 – 3/63

ROBERT C. BICKLEY 3/63 – 9/63

THOMAS GLIDDEN 9/63 – 3/64

LEROY P. NEW 3/64 – 9/64

PHILLIP MITCHELL 9/64 – 3/65

ROBERT DEVLIN 3/65 – 9/65

SAM LINSKI 9/65 – 3/66

JOHN TROY 3/66 – 9/66

DAVID KOHN 9/67 – 3/68

DAVID E. GLIDDEN 3/68 – 9/68

DAVID WALSONCROFT 9/68 – 3/69

( NO RECORD   3/69 – 3/70 )

STEPHEN A. KIRCHOFF 3/70 – 9/70

DANIEL MCDONOUGH JR. 9/70 – 3/71

( NO RECORD 3/71 – 3/75 )

THOMAS KIRCHOFF 3/75 – 9/75

( NO RECORD 9/75 – 9/78 )

WILLIAM FULMER 9/78 – 3/79

DANIEL E. O’BRIEN 3/79 – 9/79

WALTER MARSHALL 9/79 – 3/80

SCOTT HASTINGS 3/80 – 9/80

WILLIAM R. BELLAMY 9/80 – 3/81

ROBERT KOZUB 3/81 – 9/81

CHARLES F. FULMER 9/81 – 3/82

JAMES W. WANNER 3/82 – 9/82

ROBERT T. FREDERICH 9/82 – 3/83

WALTER A. MARSHALL 3/83 – 9/83

FRANK ALIZZI 9/83 – 3/84

KARL GINGRICH 3/84 – 9/84

DONALD BELLAMY 9/84 – 3/85

THOMAS W. MARSHALL 3/85 – 9/85

JEFFREY C. SAMSEL 9/85 – 3/86 & 9/86 – 3/87

JOSEPH GREEN 3/86 – 9/86 & 3/87 – 9/91

JOSEPH BRUNO 9/91 – 3/94

DENNIS FISHER 3/94 – 9/94

MICHAEL E. SMITH 9/94 – 9/95

DENNIS HUNTER JR. 9/95 – 4/97

PAUL WHITESIDE 4/97 – 3/98

GEORGE W. KOZEN 3/98 – 3/99

EDWARD GANNA 3/99 – 9/99

GORDEN OTT 9/99 – 9/00

RICHARD SCHOFEILD 9/00 – 9/01

ALEX SWIFT 9/01 – 3/03 & 3/05 – 9/05

JOSEPH PULLIN 3/03 – 3/04 & 9/05 – 3/06

GEORGE MILLER 3/04 – 5/04

SAM RIDDELL 5/04 – 11/04 & 3/06 – 3/07

9/08-5/09

GREGORY OTT 11/04 – 3/05

SEAN MCCAFFREY 3/07 – 9/08

JEFFREY R. HAMPLE 5/09-3/10, 10/10-3/11

WILLIAM F HARNER 3/10 – 10/10

LORENZO A RODRIGUEZ 3/11-10/11